Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Plantatorzy mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 czerwca 2018 r. o 12:12 Powrót do artykułu
Gdzie ta malina kosztuje 2 złote ? Bo wczoraj w Krakowie płaciłem 8 zł, za koszyczek 400 gram. I jeszcze cytat : "– To tak, jakby pani chodziła do pracy, pracowała i jeszcze płaciła swojemu szefowi. Mówiąc obrazowo, tak właśnie wygląda nasza sytuacja – mówi Krzysztof Wiertel z Majdana Radlińskiego." A to stwierdzenie jest juz paradne, bo większość mikro przedsiębiroców w tym  kraju ma miesiące, gdzie chodzi do pracy, ma stratę (koszty stałe) a mimo to musiu zapłacić 1250 ZUS od straty. Strasznie mi żal pana rolnika, strasznie. Ile pan rolnik płaci KRUS , mogę widzieć ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co ma do tego KRUS? A przecież rolnik zarabia tylko kilka miesięcy w roku a nie cały rok!! I nie pracuje tylko 8 czy 10 godzin a 24h na dobę i nie ma wolnych niedziel ani świąt!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jurgiel położył ostatecznie nasze rolnictwo,odchodzi ze względów osobistych ,a ja twierdzę,że to niedorajda.On odchodzi ,a problem zostaje,bo unia zaplanowała dla nas teren turystyczny,a nie produkcyjny,A to że ludzie nie będą mieli za co żyć to ich nie obchodzi! Ludzie się poddali i poszli jak barany na rzeż ,albom Żydzi do komór gazowych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pobliżu plantacji trudno przejść w godz. wieczornych z powodu robionych opryskow, a następnego dnia już są zrywane owoce na sprzedaż. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W pobliżu plantacji trudno przejść w godz. wieczornych z powodu robionych opryskow, a następnego dnia już są zrywane owoce na sprzedaż. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślałem .że cały Rząd pujdzie do szamba .a tylko pierwszy Chlop chłopy nie kupujcie BMW tylko kosy bo będziecie ""inwestować w nagrobki swoich dzieci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem za nie piefxo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tak, Nie da się przejść koło plantacji bo maliny są pryskane a czy wy chociaż wiecie czym??? Może to są odżywki No ale przecież pomidory ze szklarni gdzie nawóz mają dawne codziennie są smaczniejsze. A może ta salata czy rzodkiewka przywieziona do nas zza granicy, która leży tydzień po zbiorze i jest dalej świeża. Super. Trujcie się dalej kupując jedzenie nie wiadomo skąd. Na własne życzenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cena jest nieadekwatna do kosztów produkcji tu jest Polska i powinny być stosowane ceny skupu dające mozliwosci zysku polskim producentom i to niezależnie od areau
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym wyzej stoi tym więcej doi a przeciez mi żal " nie jestem robotem "
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Max jesteś osłem myślisz że gdzie i za ile handlarz kupił maline
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To niech Wam wilk dopłaci jak ma tyle piniendzy albo zieloni im zawsze mało. Krzysztof Wiertel z Majdana Radlińskiego a to nie przypadkiem jakiś kum Rafała Wiertla, które niedawno został nagrodzony przez marszałka II miejsce w kategorii „ogrodnictwo”? Przypadek? Razem ze starostą z zielono mi? To niech starosta da temu panu i wszyscy będą zadowoleni. Dajcie sobie spokój już z tą polityką, bo jesteście niewiarygodni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
On już zapłacił podatek rolny a sprzedaje pomidory by zapłacić za wywóz śmieci, za prąd, za gaz itp .Ty nie musisz nic sprzedawać bo tobie płaci twój pracodawca a rolników czy ogrodnikowi kto ma zapłacić? Myślałeś o tym? Chyba nie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taa, może 48 godzin na dobę ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odnośnie malin i agrestu to się zgodzę. Warto walczyć o cenę ale porzeczki!!wolne żarty. Rolnicy sądzą je na potęgę ponieważ praktycznie wszystko można przy niej zrobić za pomocą maszyn rolniczych. Jest łatwa w uprawie i jest jej wchu.... . A do tego pryskania jest co 3 dni. Wiem bo mieszkam gdzie jest jej pełno na polach.pryskaja i pryskają.chcą więcej za kilo to niech się postarają nawet 20pln za kilo czerwonej dekoracyjnej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A cieszyliśmy się że cena była po 5 zł za maliny hahahaha.... za granicy się ściągało i teraz zostalo, bo lepiej polskie sprzedać a kupić za granicy, teraz dzięki Polsce tak mamy, cieście się że cena jest powyżej 2 zł a nie poniżej. (Jak typowy Polak powie: polskie kupuj, bo lepsze, bo polskie, pomożesz itp., a dług i tak, jak rośnie tak będzie rósł, Polska polityka pozdrawia i was udupi w trzy dupy).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co powiecie o producentach chryzantem? a rzodkiewka o ile mnie pamiec nie myli jest od kilkunastu lat w hurcie srednio 1 zloty a tez duzo pracy...wy zawsze placzecie a pod jesien wypasione fury czy rozpoczynacie buddowy domow tez wypasionych [ tym sami sie chwalicie] nikt wam tego nie zazdrosci ale sie tez zbytnio nie chwalcie....i jeszcze jedno ma 10 hektarow malin i dodatkowo 5 tuneli z byle jakim towarem bo nie ma czasu tego dopilnowac ale juz na gieldzie cene mocno zaniza bo to tylko dodatek tak twierzi ale inni tez chca zyc...taka jest polska wies
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tych postów można wyczytać, jak ,,zdrowa" jest Polska żywność. Wszędzie stosowana jest do granic absurdu chemia. A już malina i jabłka to szczególnie. Co robi dzisiaj plantator nocą, pryska plantacje. A mówi się nam, że Ukraińskie skażone, a nasze jakie ? Szkoda tych tylko rwaczy, którzy za grosze zrywają ta malinę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
związkowcy (Związek Plantatorów Owoców Miękkich) powinien odejść. Ceny ustala się zimą. Należy zjednoczyć rolników wcześniej.  A wy panowie umiecie tylko zrobić maliniaki.Wiecie ,że cena jest zła ale nic poza tym nie potraficie zrobić. Wy i cała świta łącznie ze starostą napijecie się za darmo a plantatorzy zapłacą za piwo łubianką malin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z poprzednikiem. Ceny należy ustalić zimą-mam na myśli ceny minimalne.Ceny rozsądne ,które pokrywają koszty produkcji i jakiś zysk. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...